+420 777 750 088 (Technická podpora) +420 777 767 000 (Objednávky a reklamace)

Často kladené otázky

 • Děláte turba v Pardubicích, nebo je překupujete?

  Všechny repasované turbíny co u nás dostanete jsou udělané od nás a u nás v Chrudimi (ano, přestěhopvali jsme se) - kde probíhá celý proces. Když přijedete, uslyšíte vzadu z dílny ten opravdový soundtrack, jako v každé dílně.
 • Co když sem u Vás na webu nenašel svoje turbo?

  No, to je naše chyba. Ale opravíme Vám ho. Na nás se můžete obrátit s opravou jakéhokoliv turbodmychadla a rádi Vám vyhovíme.
 • Dělají se repasované turba ze starých dílů?

  U nás všechny turba dostavají nové středy, ty přijdou z fabriky už dovážené a sestavené. Eliminuje se tím tak práce pro nás a my můžeme udělat více turb denně. Podle poškození, nebo zkušeností s určitými typy turbodmychadel pak dostávají také nové ventily či naklápění geometrie.
 • Normální repase/nové středy - co se více vyplatí?

  Normální repase, kterou koupíte na internetu, ale i u velkých obchodníků typu AutoKelly, nebude mít nový střed. Ty jsou totiž dražší. Normální repase se liší tím, že střed ve kterém jsou uloženy ložiska, osička a termoregulační deska tak nebude nová, je pouze opískovaná. Do té se pak vloží nové ložiska, vymění se osička se spodní vrtulkou a složí a dováží se zpátky. Taková repase funguje, zabere ale více času a je taky podstatně levnější na náklady. Nevýhodou ale je, že určitě kusy už si zažily své - několikrát prošly cyklem tepla a tak se životností nikdy nemůžou rovnat novému kusu. Pro nás to tak nemá cenu, radši investujeme více, ušetříme čas a prodáme pouze turba s novým středem.
 • Jak dlouhá je záruka?

  2 roky na všechny nové díly.
 • Jak dlouho repase trvá?

  Většinu nejčastějších turbín máme skladem a tak jsou připraveny hned k odběru. Pokud budeme opravovat vaši, tak nám to zabere jeden pracovní den.
 • Jsou turba od Vás nastavené?

  Ano. Každé turbo po repasi jde na testovací stolici, která přesně simuluje podmínky určitého vozu - aneb teče do něj olej, jde do něj vzduch do svodu a přesně se nastaví požadovaný tlak.
 • Posíláte turba poštou? Co když Vám chci turbo poslat?

  Ano. Všechny produkty je možné zaslat přes službu PPL. Pokud nám chcete vaše turbo poslat, stačí vyplnit formulář a my si ho u vás vyzvedneme. Popřípadě ho pošlete na naši adresu s kontaktními údaji na vás.
 • Vykupujete turba?

  Ano, klidně nám zavolejte.
 • Určíte mi příčinu, proč se moje turbo zničilo?

  Ano, budeme se snažit, pokud to bude viditelné. Občas přijdou turba v takovém stavu, že už to nejde přesně určit, ale většinou ano. Rádi vám pak doporučíme, co je potřeba udělat, aby se tato závada neopakovala.
 • Koupil sem si jinde repasované turbo a nejede, nastavíte ho?

  Ano. Stává se to často, přichází k nám turba, které nejsou vůbec nastavené. My vám ho dáme na stolici a na počkání vám ho seřídíme, zkontrolujeme.
 • Auto mi padá do nouzového režimu, zkontrolujete mi turbo?

  Ano, rádi Vám zkontrolujeme, jestli je to opravdu turbodmychadlem a nebo ne. Pokud se jen posunulo nastavení, nebo je potřeba vyčistit naklápění, či jestli je na turbu nějaká závada. Kontroly turbodmychadel provádíme také pokud si jen chcete být jistí, že do auta dáváte zpátky turbo po jiné náročné opravě.